Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Operacja bariatryczna a niedoczynność tarczycy

Witam, Ze względu na dużą otyłość (BMI powyżej 35), zastanawiam się nad operacją bariatryczną/operacją zmniejszenia żołądka/opaską bariatryczną. Choruję na niedoczynność tarczycy, hashimoto i insulinooporność. Odchudzanie mimo zmiany diety, brania leków, wprowadzenia aktywności fizycznej nie przynosi pożądanych efektów. Dodatkowo doszły bóle kolan, stawów i postępujące skrzywienie kręgosłupa. Obawiam się jednak czy operacja bariatryczna nie przyniesie więcej szkód niż pożytku ze względu na istniejące choroby. Proszę o poradę czy w moim przypadku powinnam faktycznie poddać się operacji bariatrycznej? Otyłość staje sie dla mnie bardzo dużym problemem, nie chodzi już o wygląd, ale problemy z takim codziennym funkcjonowaniem. Z drugiej strony martwię się o choroby, na które cierpię. Czy operacja bariatryczna nie spowoduje jakichś powikłań? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Endoskopia tradycyjna a nowoczesna

Lekarz Marcin Radkowska przedstawia różnice między endoskopią tradycyjna a nowoczesną. Endoskopia jest to badanie, które służy ocenie stanu narządów wewnętrznych.

Najlepiej z tym problemem skonsultować się bezpośrednio w Poradni Schorzeń Metabolicznych. Tam powinna być podjęta decyzja co do ewentualnego leczenia bariatrycznego. Jeśli ma Pani BMI powyżej 35, schorzenia dodatkowe i nie reaguje na leczenie zachowawcze otyłości wskazane byłoby leczenie zabiegowe. Jeśli niedoczynność tarczycy jest wyrównana farmakologicznie to nie ma przeciwwskazań do operacji.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy