Czy z urazem sutka u kobiety w ciąży należy udać się do lekarza?

Jestem w 20 tygodniu ciąży i ostatnio podczas kąpieli potarłam gąbka mocniej sutek. Rano obudziłam sie z dużym bólem lecz po jakimś tygodniu zauważyłam ze sutek jest jakby rozwartwiony i jego cześć odstaje i lekko boli. Czy powinnam sie udać na usg czy samo sie to zregeneruje?

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie bez bezpośredniego badania fizykalnego. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się ze swoim ginekologiem prowadzącym. On po bezpośrednim badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania i wyjaśni co w chwili obecnej się dzieje z sutkiem.