Czy zabieg ablacji laserowej mi pomoże?

Witam mam niewydolną znacznie poszerzoną z refluksem 3/4 stopnia żyłe odpiszczelową czy zabieg ablacji laserowej mi pomoże? Jaka jest skuteczna ta metoda leczenia i jakie są skutki uboczne, czy po zabiegu będę musiała nosić pończochy już zawsze?

Dzień dobry,
Niewydolność żyły odpiszczelowej z powodzeniem można leczyć za pomocą ablacji laserowej. Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych i zarówno najbezpieczniejszych metod leczenia. Rutynowo pończochy stosuje się jedynie przez 30 dni po ablacji. W szczególnych przypadkach okres ten może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Oczywiście każdy pacjent wymaga wnikliwej analizy oraz indywidualnej kwalifikacji do takiego zabiegu opartej o dokładne USG układu żylnego.
Jak w każdej inwazyjnej procedurze, mogą wystąpić efekty uboczne. Najczęściej (czyli u ok. 1% pacjentów) mogą być to krwiaki, miejscowe zaburzenia czucia skórnego, infekcje, zapalenie żył, reakcje alergiczne u pacjentów uczulonych na stosowane leki i sprzęt.

Z wyrazami szacunku,

lek. Maciej Antkiewicz

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl