Czy zabieg IPL jest bezpieczny?

Witam Miałem dzisiaj wykonywany zabieg zamykania naczynek na nosie za pomocą lasera IPL. Przeczytałem, że laser ten jest niebezpieczny dla wzroku. Podczas badania powinno się mieć założone specjalne okulary. Niestety zasłaniały one obszar na którym występują u mnie naczynka więc Pani zdecydowała się użyć wacików do zasłonięcia powiek. Moje pytanie brzmi - czy skóra powiek oraz użyte waciki wystarczająco chronią przed szkodliwym działaniem lasera. Dodam, że poinformowano mnie ze ten zabieg należy wykonać jeszcze 2-3 razy aby otrzymać satysfakcjonujące efekty, więc będę miał z nim styczność. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Witam ,
Zabieg laserem Cutera (IPL) powinien zawsze się odbywać w bezpiecznych dla Pacjenta warunkach jakimi są specjalne okulary chroniące oczy oraz ich okolicę ,pominięcie tej procedury może być niebezpieczne dla zdrowa Pacjenta. Ponadto do tego typu zabiegów są stworzone odpowiednie okulary , które zasłaniają jedynie gałkę oczną umożliwiając w bezpieczny sposób penetrację skóry w okolicach oczu.

Pozdrawiam serdecznie,
Dr n.med. Katarzyna Osipowicz