Czy zaburzenie SI związane z czuciem głębokim ma wpływ na onanizm niemowlęcy?

witam , czy zaburzenie SI zwiazane z czuciem głębokim ma wpływ na onanizm niemowlęcy? jesli tak jak sobie z tym radzić i czy gdy dziecku dostarczy sie tego czucia wtedy onanizm odpuszcza? prosze o odpowiedz. pozdrawiam

A w jakim dokładnie wieku jest dziecko? Początkowo eksplorowanie swojego ciała, w tym obszarów intymnych ma charakter nieświadomy i niecelowy (są traktowane tak, jak inne obszary). Jest to norma rozwojowa dla niemowlaków. Ważne jest jednak nasilenie, rozwój innych zdolności psychomotorycznych itp. Najlepiej będzie dopytać terapeutów rehabilitujących malca, czy prezentowane przez smyka zainteresowanie narządami płciowymi mieści się w granicach normy.

Witam Panią Serdecznie,

Tak - może mieć.
Myślę, że odpowiednie masaże dziecka byłyby bardzo pomocne.

Z mojej strony zachęcam jednak do akceptowania onanizmu u dziecka.
IZ dużą dawką cierpliwości, miłości i akceptacji.

Z przesłaniem wszystkiego, co dobre,
Irena Mielnik-Madej