Czy zaczynam łysieć?

Kobieta, 64 lata. Niedoczynność tarczycy. Od 3 miesięcy nie rosną mi na głowie włosy. Przed tym okresem zmuszona byłam co 3 tygodnie je podcinać. Moje pytanie: jest to łysienie czy wina leży w mojej niedoczynności tarczycy? Proszę o pomoc, dziękuję, Halina.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zarówno przy niedoczynności jak i nadczynności tarczycy może dochodzić do zwiększonego wypadania włosów. Konieczne jest najpierw prawidłowe wyrównanie hormonów tarczycy.

Jeżeli mimo to problemy z włosami nadal się utrzymają wskazana będzie wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam.