Czy zakażenie bakteryjne przyzębia będzie się nasilać?

Choruje na colitis ulcerosa jestem w remisji . Rozbolal mnie ząb kanałowo leczony , będzie wymagał ponownego leczenia pod mikroskopem . Lekarz przepisał mi amoksiclav by brac zanimleczebie bedzie możliwe ( kilka dni) . Bardzo boję sie skutków ubocznych tego antybiotyku ( zapalenie jelita) . A jednocześnie obawiam się że zakażenie bakteryjne przyzębia bedzie sie nasilać i ból rowniez . Co robic ? Zaryzykować czy poczekać ?

Dobry wieczór,
nie ma konkretnych przeciwwskazań do przyjmowania antybiotyków w trakcie trwania remisji colitis ulcerosa, jednak wiele leków może zaostrzać przebieg choroby.
Jeśli ma Pani wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem gastroenterologiem, który prowadzi Pani leczenie.
Więcej na temat podanego przez Panią antybiotyku tutaj: https://bazalekow.mp.pl/lek/49231,Amoksiklav-tabletki-powlekane
Pozdrawiam