Czy zamki po jakimś czasie się wyrównają?

Witam . Tydzień temu założyłam aparat na górny łuk. Gdy zobaczyłam ze na jedynkach zamki mam naklejone na samym brzegu zęba to się przeraziłam. Wygląda to dziwnie ze są tak nisko . I stąd moje pytanie : czy te zamki po jakimś czasie się wyrównają i będą na tej samej wysokości co pozostałe ? Czy będzie to tak wyglądać to samego końca leczenia ortodontycznego? Proszę o odpowiedź .

Witam,

Zamki są naklejane w ściśle określonych miejscach zęba wyznaczonych przez ortodontę na etapie planowania leczenia. Od miejsca przyklejenia zamków zależy to jak ząb będzie się przesuwał i w którą stronę. Przypuszczam, że naklejenie zamków w tych miejscach podyktowane jest wymaganym kierunkiem przesuwania zębów. Najlepiej pytanie skierować do ortodonty, który prowadzi leczenie. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski, HD-Dental