Czy zapalenie da się wyleczyć antybiotykami?

Witam,mam jakieś dziwne przewlekłe zapalenie zatok- wydzielina spływa (biała),zatoki w tk drożne,ale są zmiany polipowate,ostatnio boli ucho(zewnętrzne,wewn OK) i tak jakby szczęka/zęby przy nagryzaniu,ból jest ciągły,nasila się przy jedzeniu,słabnie w nocy i przy czystym powietrzu (np las), po antybiotykach ból nie mija a nawet nasila się,sterydy do nosa wysuszają a ból nie mija,co ja mam dalej zrobić? Mam to w ogóle leczyć antybiotykami? A jeśli to zapalenie grzybicze? Zrobić wymaz,ale skąd?

Statystycznie większość stanów zapalnych zatok szczękowycj powodują infekcje grzybicze. Radzę drastycznie zaprzestać spożywania cukru i słodyczy,spray z miedzi koloidalnej, naświetlanie zatok podczerwienią. Pozdrawiam