Czy zapis EEG oznacza jakąś groźną chorobę?

Proszę mi powiedzieć, czy ten zapis EEG oznacza coś groźnego? Na przykład padaczkę? Nieregularna średnionapięciowa czynność podstawowa złożona z rytmu alfo 8-12 oraz beta 7Hz. Na tym tle rejestruje się uogólnione wyładowania mnogich fal theta 5-6 o amp do 100 uV , fal ostrych oraz zespołów fala ostra z falą wolną theta 5Hz. RZ obecna. FS bez istotnego wpływu na zapis. HW nasila ilość zmian napadowych Wn. Zapis nieprawidłowy.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań EEG i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Dokładna interpretacja badania EEG możliwa jest tylko w korelacji z objawami. Nie rozpoznaje się padaczki tylko na podstawie zapisu EEG, jeżeli napady nie występują.

Doradzamy skonsultowanie wyników badań z lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl