Bardzo proszę o interpretację wyniku badania EEG

Czynność podstawowa EEG zróżnicowana przestrzennie. W odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych skłąda się z rytmu fal alfa 8,5-9 Hz o amplitudzie do 80 uV po stronie prawej i 60 uV po stronie lewej oraz serii nieskonapięciowego rytmu beta. R.Z. obecna. Rejestrowano fragmenty zapisu o obrazie senności. Na tym tle w obu okolicach tylnoskroniowo-potylicznych rejestrowano nieliczne pojedyncze i po kilka fal theta 6,5-7 Hz o amlitudzie nieznacznie wyróżniajacej się od tła zapisu. Ponadto kilkakrotnie (w tym raz w trakcie senności, raz w trakcie FS 17 Hz) zarejstrowano poronnie uogólnione wyładowania fal wolnych 4,5-5,5 Hz niekiedy z towarzyszącą szczątkową falą ostrą, z maksimum amplitudy w przednich odprowadzeniach do 110 uV, trwające do 1 s. HW nie aktywuje EEG. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy. Rejestracja poronnie uogólnionych wyładowań fal wolnych niekiedy z towarzyszącą szczatkową falą ostrą oraz nielicznych fal theta obustronnie w tylnych odprowadzeniach na tle zachowanej, świadczącej o wahaniu poziomu czuwania czynności podstawowej.

KOBIETA ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Badanie EEG ma ograniczoną wartość diagnostyczną. Część osób, które nie mają problemów neurologicznych, ma nieprawidłowy zapis EEG i odwrotnie, nieraz pacjenci chorujący na padaczkę, mają prawidłowy zapis EEG w sytuacji, gdy badanie wykonuje się między napadami padaczkowymi. Badanie EEG najbardziej przydaje się w monitorowaniu przewlekłym pacjentów chorujących na padaczkę. Wydaje się, że zmiany opisane w cytowanym opisie badania EEG są niewielkiego stopnia. Zaznaczam, że możliwość oceny przeze mnie tego badania jest istotnie ograniczona. Opieram się tylko na dostarczonym opisie i nie mam możliwości obejrzenia zapisu z monitora. Ponadto w interpretacji EEG najważniejszy jest obraz kliniczny występujących dolegliwości, niemałe znaczenie ma też znajomość wieku badanego.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

A jakie są dokładnie objawy neurologiczne,jakie dolegliwości, Zasada jest taka, że nie leczymy zapisu ale chorego,decyduje stan kliniczny. Wiadomo, iż 30 procent zdrowej populacji ma nieprawidłowy zapis EEG . Proszę zachować spokój.

Doświadczony neurolog i neurochirurg.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty