Czy zastosowanie Augmentinu ma sens na powiększone węzły chłonne?

Mam powiekszone węzły chłonne. Na USG wykluczono przepukline. Opis baza ia USG: W lewej pachwinie, pomiędzy kanałem pachwinowym, a naczyniami udowymi, widoczne są dwa chypoechogenne węzły chłonne sąsiadujące, o wielkości 2x1,3 cm oraz 1,2x1,2cm. Wnęka węzłów słabo zaznaczona, jednak unaczynienie jest zatokowe. Obraz niejednoznaczny. Poza tym, w obu pachwinach nieliczne, nie powiększone węzły chłonne z szeroką tłuszczową wneką i zatokowym unaczynieniem. Obraz węzłów typowych. Wyniki morfologia, ob, mocz w normie. Od września cierpie na czestomocz, ktory nie leczyłem. Powiekszenie węzłów mam od 2 tyg. Chirurg onkolog przepisał Augmentin na 2 tyg. Proszę o opinię, co mogło spowodować powiekszenie węzłów, czy zastosowanie Augmentinu ma sens i co ewentualnie dalej badać.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Węzły chłonne pachwinowe rzadko są "punktem wyjścia" nowotworu. W przypadku izolowanego powiększenia węzłów chłonnych, kiedy nie są podejrzane o chorobę nowotworową, podejmuje się wstępną antybiotykoterapię a następnie ponownie je kontroluje.