Czy zastosowanie pigułek Limetic z Dezogesterelem może wspomóc leczenie trądziku?

Witam, Czy zastosowanie mini pigułek Limetic z Dezogesterelem może wspomóc leczenie trądziku? Czy mają działanie antyandrogenne? Preparaty z estrogenami wywołują mi migreny. Dziękuje i pozdrawiam! Katarzyna P.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, tabletki te maja słabe działanie antyandrogenowe i cieżko powiedzieć czy beda miały wpływ na leczenie trądziku. Zalecam wizyte u dermatologa. Pozdrawiam

Tabletki te nie mają działania antyandogennego i niestety u części kobiet wręcz nasilają zmiany trądzikowe. Pozdrawiam!