Czy zawyżone PCT i P-LCR może być oznaką do niepokoju?

Czy zawyżone PCT i P-LCR może być oznaka do niepokoju ? Czy niezgodnosc z tym zwiazana moze byc jakims zagrozeniem?

Witam,

Te parametry oznaczane sa przez automat dokonujacy oznaczenia morfologii krwi, zazwyczaj sie ich nie interpretuje (nie maja znaczenia klinicznego). Wazne, aby podstawowe parametry, czyli ilosc leukocytow, ich rozklad odsetkowy i liczbowy, ilosc erytrocytow, poziom hemoglobiny oraz plytek krwi pozostawal w normie.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga