Badanie PCT i P-LCR

Witam, proszę o pomoc w analizie morfologii. Moje wyniki są dobre, ale mam pewną wątpliwość, co do oznaczenia P-LCR wynik 28,6, a przy normie mam wpisaną literkę H, a PCT mam 0,19. Czy to jest dobry wynik? Natomiast w badaniu moczu leukocyty 0-1, nabłonki pojedyncze. Czy to też jest właściwy wynik? Dziękuję za pomoc.
30 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wyniki badań laboratoryjnych należy zawsze odnosić przede wszystkich do norm podanych przez laboratorium na otrzymanym wydruku. Najczęściej przyjmowaną normą dla P-LCR jest 13-43%. Według tej normy podany wynik jest prawidłowy, jednak proszę to sprawdzić z podanymi przez laboratorium wartościami referencyjnymi.

Wynik PCT nie budzi niepokoju, podobnie jak przedstawione wyniki badania moczu.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy