Badanie PCT i P-LCR

Witam, proszę o pomoc w analizie morfologii. Moje wyniki są dobre, ale mam pewną wątpliwość, co do oznaczenia P-LCR wynik 28,6, a przy normie mam wpisaną literkę H, a PCT mam 0,19. Czy to jest dobry wynik? Natomiast w badaniu moczu leukocyty 0-1, nabłonki pojedyncze. Czy to też jest właściwy wynik? Dziękuję za pomoc.
30 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki badań laboratoryjnych należy zawsze odnosić przede wszystkich do norm podanych przez laboratorium na otrzymanym wydruku. Najczęściej przyjmowaną normą dla P-LCR jest 13-43%. Według tej normy podany wynik jest prawidłowy, jednak proszę to sprawdzić z podanymi przez laboratorium wartościami referencyjnymi.

Wynik PCT nie budzi niepokoju, podobnie jak przedstawione wyniki badania moczu.

Pozdrawiam serdecznie