Czy zażywanie tabletek antykoncepcyjnych bez popijania zmienia ich skuteczność?

Połykanie tabletki antykoncepcyjnej Cilest bez popijania zmienia jej skuteczność? Czy trzeba ją brać o konkretnej godzinie czy też czas przyjmowania może się wahać? W ulotce znajduję się informacja o stałej porze, ale nie wiem jak to interpretować. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam Tabletki należy przyjmować o stałej porze. Oznacza to że jeśli weźmie Pani lek np o 19 godzinie to w kolejne dni należy wziąć lek również około 19. Odstępy pomiędzy dawkami powinny być równe.