Czy zbyt mały przyrost beta HCG świadczy o nieprawidłowym rozwoju ciąży?

Ostatnią miesiączkę miałam 13.06.2010 r. 21.07. zrobiłam test ciążowy kupiony w aptece i wyszedł wynik pozytywny. 22.07 zrobiłam badanie HCG i wynik był 13300,13. Badanie powtórzyłam po 4 dniach i wynik to 29956,00. Lekarz przez telefon stwierdził, iż beta zbyt wolno przyrasta i wyznaczył termin badania USG na 29.07. Mam 35 lat, leczyłam się z powodu niepłodności przez 5 lat. Przeszłam 2 zabiegi IN-VITRO. Czy zbyt mały przyrost beta HCG świadczy o nieprawidłowym rozwoju ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Zbyt mały przyrost beta HCG może, ale nie musi oznaczać nieprawidłowości w przebiegu ciąży. Proszę zaczekać do badania USG, które wniesie dodatkowe informacje.