Czy ZJD może być skutkiem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Od prawie roku zmagam się z problemami wskazującymi na zespół jelita drażliwego. To wszystko zaczęło się po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, przez które podczas zażywania miałam skutki uboczne np w postaci migren kończących się wymiotami. Nie radzę sobie z tymi wszystkimi dolegliwościami, typu duże wzdęcia, czy zaparcia. Lekarze przepisują mi ciągle leki, któee nie pomagają. Sama już nie wiem, co robić. Dodam, że miałam kolonoskopię i jelita są ok. Co może mi pomóc?

Dieta lekkostrawna, bezglutenowa i bezlaktozowa oraz bez surowych owoców. Sugeruję skorzystać z moich usług online i zamówić e-wizytę oraz dietę indywidualną. Pozdrawiam