Co mogę stosować przy zespole jelita drażliwego?

witam i pisze bo mam problem lekarz rodzinny stwierdził że mam zespół drazliwego jelita najpierw miałam biegunki na przemian z zaparciami i wzdęciami zażywam polprazol 40 mg i trybuks forte i to teraz jest troszke lepiej po za tym że zostały same zaparcia z wzdęciami co moge zażyć zeby iść do toalety bo nawet 3 dni nie chodze i czuje sie bardzo ociężała i gruba prosze o jakąś diete lub rade co dalej robić gdzie sie zgłosić i co moge jeść w takim przypadku

Witam serdecznie,

pyta Pani gdzie się zgłosić - najlepiej do dietetyka, który dobierze odpowiednią dietę stosowaną przy jelitach wrażliwych. Dieta powinna byc dobrana indywidualnie.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,
Zespół jelita drażliwego może pani leczyć na 3 sposoby. Poprzez leki, jeśli nie pomagają te, które bierze Pani teraz to warto konsultować się nadal z lekarzem, bo grup leków które pomagają jest więcej. Drugi sposób to psychoterapia, ponieważ w jelicie drażliwym ważną rolę odgrywa stres. Udowodnioną skuteczność mają terapia poznawczo-behawioralna i hipnoterapia, można się zgłosić w swojej okolicy do osoby, która się tymi metodami zajmuje. Uzupełniająco warto zadbać o dietę i zdrowy styl życia, tu warto poradzić się dietetyka jaka powinna być dieta przy mieszanej postaci zespołu jelita drażliwego i szczególnie postarać się o regularny tryb życia, co też pomoże uregulować wypróżnienia.