Jak rodzić sobie z zespołem jelita drażliwego?

dzien dobry pisałam już do was z problemem lekarz pierwszego kontaktu stwierdził u mnie zespół jelita drażliwego przepisał polprazol 40 mg i trybuks forte i na tym koniec a teraz od jakiegoś czasu jem żeczy bardzo dietetyczne i pije dużo wody niegazowanei i nie moge sobie poradzić z zaparciami których nie moge sie pozbyć jak nie zażyje leków przeczyszczających to nie ide do toalety nawet przez tydzień męcze sie tak już ponad miesiąc jak poradzić sobie z tym problemem

Dzień dobry,
Warto dowiedzieć się po jakim czasie można się spodziewać poprawy przy obecnym leczeniu, nie zawsze następuje ona od razu. Można też dopytać lekarza o dalszy plan leczenia, gdyby to nie pomogło. Jeśli poprawa nie nastąpi, sposobów leczenia jest więcej, można próbować innych leków i psychoterapii. Przy zaparciach zaleca się także odpowiednią dietę dlatego dobrze że Pani o to zadbała, warto pamiętać np. o błonniku i suszonych śliwkach. Oprócz diety, szczególnie przy zaparciach trzeba dbać też o ruch, regularną aktywność fizyczną.
Niestety leczenie zespołu jelita drażliwego zwykle nie należy do najszybszych, nie zawsze pierwsza metoda zadziała. Proszę się nie poddawać, spokojnie i w konsultacji ze specjalistą szukać metody, która okaże się skuteczna dla Pani.

Codziennie wieczorem powinna Pani 2-3 śliwki suszone zalewać ciepłą wodą w szklance, zostawiać na noc i rano na czczo wypić napój oraz zjeść rozmocozne śliwki. Pozdrawiam