Czy złog wapienny może powodować uciążliwy ból?

Witam serdecznie. Od dluzeszego czas odczuwałam uciązliwy klujący bol w prawym boku. Po zrobieniu TK jamy brzusznej okazało sie, ze w dolnym kielichu prawej nerki umiejscowiony jest złog wapienny 2,5mm. Czy rzeczywiscie jego obecnosc moze wywoływac tak silne bóle? I czy istnieje mozliwosc samoistnie go wydalic?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zlog jest dość spory, może nie udać się go wystąpić samoistnie, wskazana kontrola u urologa. Proszę pic dużo wody, przyjmować preparaty zurawina.
Pozdrawiam