Czy zmiana otoczenia w depresji jest zalecana?

Od dawna choruję na depresję. Ostatnio nasiliły się lęki do tego stopnia, że boję się sama zostać w domu. Wpadam w panikę. Pojawiają się natrętne myśli. Lekarz zalecił psychologa, zmienił leki. Niestety nie czuję się dobrze, a na wizytę u psychologa czeka się długo. Czy wyjazd do rodziny byłby dobrym rozwiązaniem?Dodam, że mam 19-miesięczne dziecko. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Wyjazd do rodziny i zmiana otoczenia mogą okazać się dla Pani korzystnym rozwiązaniem jeśli ma Pani dobre relacje rodzinne, a bliscy mogą Pani pomóc w opiece nad dzieckiem. Byłoby najlepiej, gdyby miała Pani możliwość kontaktu telefonicznego z lekarzem prowadzącym, aby móc powiadomić go w przypadku pogorszenia samopoczucia i np. umówić się na wcześniejszą wizytę.

Z pozdrowieniami