Trudności w komunikowaniu się z otoczeniem a choroba

Jeżeli mam trudności z komunikowaniem się z otoczeniem ,spojrzeniem komus w oczy , myśli ze każdy się na mnie patrzy i so wrogo na mnie nastawini ... czy to jest choroba? czy to jest autyzm ? schizofremia ? jestem bardzo młoda i mam takie głupie myśli czekam na odpowiedz...
ponad rok temu

Na pewno warto by z kimś Pani porozmawiała. Jeśli nie z kimś bliskim, to może z psychologiem albo pedagogiem szkolnym? Albo psychologiem w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej?

Dzień dobry!

Nie wspomina Pani, ile ma lat, jak funkcjonuje na co dzień i od jak dawna pojawiają się takie trudności. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i/ lub psychologa. Nie jest możliwe postawienie diagnozy przez Internet.

Pozdrawiam!