Czym jest zespół depresyjny nieokreślony?

Co to znaczy zespół depresyjny nieokreślony?

Witam

według ICD - kategorię tę stosuje się w przypadkach, w których dominują objawy charakterystyczne dla zaburzenia depresyjnego, wywołujące cierpienie lub upośledzenie funkcjonowania społecznego, zawodowego
lub w innym istotnym obszarze, jednak nie spełniające pełnych kryteriów pozwalających na postawienie rozpoznania zaburzeń z klasy diagnostycznej dot. Zaburzeń depresyjnych. Kategoria Nieokreślone zaburzenie depresyjne jest stosowana
w sytuacjach, w których lekarz celowo nie określa powodu, dla którego nie są spełnione kryteria rozpoznania Zaburzenia depresyjnego oraz
w sytuacjach, w których nie ma możliwości uzyskania dokładniejszych informacji, by móc ustalić bardziej określone rozpoznanie (np. w warunkach
oddziału ratunkowego).

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571