Problem z emocjami u dziesięciolatki a zespół Aspergera

Dziesięciolatka jest "bardzo niegrzeczna". Rano zawsze ma problem ze wstawaniem, nienawidzi wszystkiego niemal, buntuje się przeciwko wszystkiemu. Wiem, ze moznaa to wytlumaczyc jej wiekiem, zmianami hormonów, ale mam wrażenie, ze nie radzi sobie z emocjami. Czy to zespól aspergera?

Witam,

zespół Aspergera jest zaburzeniem rozwoju dziecka związanym przede wszystkim z upośledzeniem interakcji społecznych, kłopotami z porozumiewaniem się/ komunikowaniem się, szczególnymi zainteresowaniami/natręctwami, powtarzającymi się rytuałami, brakiem elastyczności.
Zatem diagnozowanie w/w zespołu wymaga precyzyjnej diagnostyki przeprowadzonej przez zespół specjalistów.
Niemożliwym jest przeprowadzenie diagnozy przy pomocy internetu. Trudności dot. zachowań córki, które Pani zaobserwowała i ich przyczynę może ustalić specjalista psycholog w bezpośrednim spotkaniu.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571

Jednoznacznie zalecam podjęcie terapii psychologicznej. Psycholog określi wówczas źródła problemy oraz wskaże metody wychowawcze.