Podejrzenie zespołu Aspergera u siebie

Obsesyjne zainteresowanie koleją, tramwajami, przy znikomym zainteresowaniu innymi dziedzinami. Nie czytam książek, nie oglądam telewizji. Ogromna niezdarność ruchowa - paniczny lęk przed ruchomymi schodami, umiem pływać na plecach z trudem. Dobrze opanowałem jazdę na rowerze, ale mając 25 lat. Nie mam kolegów, jedynie kontakty z dziewczyną chorą na schizofrenię. Mam skrzekliwy głos, trudno akceptuję nagłe zmiany, boje się pobierania krwi. Brak omanów, urojeń, ale czy to zespół Aspergera?

Witam,
portal internetowy nie jest odpowiednim miejscem do stawiania diagnozy. Jeśli zależy Panu na uzyskaniu stosownego rozpoznania zachęcam do skonsultowania się z lekarzem psychiatrą. Jedynie dokładnie zebrany wywiad pozwoli na stwierdzenie z czego wynikają opisywane przez Pana zachowania. Lekarz będzie mógł również zaproponować odpowiednie oddziaływania tj. psychoterapię.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam, sugeruję udać się do psychologa klinicznego psychoterapeuty w celu zdiagnozowania Pana stanu oraz podjąć psychoterapię w celu poprawy Pana funkcjonowania emocjonalnego i społecznego. Zachęcam, można naprawdę wiele osiągnąć pomimo pewnych osobistych ograniczeń, jeżeli podejmie się trud pracy nad sobą.Pozdrawiam