Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieje szansa, że to jednak nie Zespół Aspergera?

Jestem prawie pewna, że mój chłopak ma zespół aspergera. Jest nieporadny ruchowo, ma problem z komunikowaniem się z ludźmi, ma jedną dziedzinę w której czuje się świetnie. Rozmawiałam z nim na poważnie o terapii, ale on mówi, że nie chce być "zaszufladkowany". najbardziej boli mnie fakt, że jakby nie dostrzega problemu, a dla mnie to niezwykle poważna sprawa. Z tego co wiem to zaburzenie jest dziedziczne, a ja pragnę mieć w przyszłości dzieci. Czy istnieje szansa, że to jednak nie asperger?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Zespół Aspergera

Jednym z zaburzeń rozwoju jest Zespół Aspergera, będący odmianą autyzmu. O tym, jak objawia się ten zespół, opowiada Joanna Grochowska z Fundacji Synapsis.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy inaczej, niż podczas dłuższego osobistego kontaktu ze specjalistą. Być może partnera dotyczy zespół Aspergera, być może zupełnie inne zaburzenie (np. zaburzenia osobowości), a może jest osobą zdrową, a opisywane przez Panią elementy, to po prostu jego cechy, mieszczące się w granicach różnic indywidualnych między ludźmi.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy