Czy zespół Aspergera może występować równocześnie z osobowością schizotypową?

Chcialbym się dowiedzieć czy zespol aspergera moze wystepowac rownoczesnie z osobowoscia schizotypowa? Otrzymalem taka diagnoze od psychologa i psychiatry. Dodatkowo wiem, ze klasyfikacja chorob wyklucza przy diagnozowaniu aspergera zaburzenia schizotypowe. Jak to w koncu jest?

Zdarza się, że osoba dotknięta w dzieciństwie zespołem Aspergera, w dorosłości ma schizoidalne zaburzenie osobowości. Zwłaszcza, że oba te zaburzenia mają pewne cechy wspólne.
Dlatego nie ma powodu, żeby podważać opinię specjalistów, którzy wystawili Panu diagnozę.

Pozdrawiam serdecznie.

Zachęcam do dopytania o tą diagnozę specjalistów, którzy ją stwierdzili. Będą potrafili najdokładniej wyjaśnić intencje oraz przesłanki do wystawienia podobnej diagnozy.