Różnice pomiędzy nerwicą a depresją

Mimo czytania artykułów w internecie i na tej stronie nadal nie do końca rozumiem różnice między nerwica a depresja. wiem że mogą współwystępować ale zakładając że ktoś ma na przykład tylko nerwicę Jakie objawy które są w depresji u niego nie występują? wszystkie pojęcia są dla mnie niejasne, depresja lękowa,nerwica depresyjna, w ogóle już nic nie rozumiem.prosze o wytłumaczenie jak najprościej

Może warto spotkać się ze specjalistą i dać sobie szansę na rozmowę i rozwiewanie wątpliwości na bieżąco? Będzie Pan mógł dopytywać i precyzować słyszane informacje, a maja konkretny kontekst pytania specjaliście łatwiej będzie odpowiedzieć i wyjaśnić.

Zachęcam do skonsultowania się ze specjalista (lekarzem psychiatrą), który postawi właściwą diagnozę i zaleci odpowiednie postępowanie. Samodzielne stawianie diagnozy jest błędem (wszak sam pan zauważył, że brakuje panu specjalistycznej wiedzy, aby różne zaburzenia odróżnić). Może t zrobic jedynie lekarz.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/