Zaburzenia lękowo-depresyjne u 32-letniej osoby

Dzień dobry.Mam 32 latai zdiagnozowane zaburzenia lękowo-depresyjne,w nerwicyJednak psycholog stwierdził,że pogorszyło się i teraz mam depresję.Jak mam to rozumieć? Pozdrawiam serdecznie,dziekuję za odpowiedz.

Dzień dobry,
możliwe, że nasiliły się objawy depresyjne i teraz ta diagnoza (depresji) lepiej oddaje to, co pani doświadcza. Zarówno w zaburzeniach lękowych, jak i afektywnych jest możliwa obecność objawów z obu grup zaburzeń - z tego względu czasem trudno o jednoznaczną diagnozę. Proszę pamiętać, że każda formalna diagnoza jest próba opisania dolegliwości w pewnych ramach medycznych, a te ramy nie zawsze są idealnie dopasowane do indywidualnego człowieka. Najlepiej gdyby udało się pani porozmawiać z tym psychologiem, zapytać, co on przez to rozumie i czy/jaki to ma wpływ na pani dalszą terapię i leczenie.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl