Czym leczyć bóle stawów kolanowych przy WZW B?

36lat, WZW B od wielu lat, wątroba zwłókniona w znacznym stopniu, powiększona śledziona i żyły wrotne, małopłytkowość (ok 100tys). Obecnie terapia Baraclude od 16 miesięcy, wiremia od ogromnej zbliża się do zera, ALAT z ponad 300 ok 70 ASPAT z ponad 200 ok 50. Reszta w miarę ok. Czasem czuje kolana, kiedyś stosowałem kolagen "flexit drink" i raczej pomagało na stawy. Czy można stosować przy takim schorzeniu? A może lepiej glukozamina? Mam też niedowagę, czy większa podaż białka nie zaszkodzi?

Lek. Tomasz Budlewski

Przy dolegliwościach stawów konieczne jest wykluczenie innych przyczyn. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy lub lekarza reumatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.