Czym mogą być spowodowane moje objawy, szczególnie bóle głowy?

Witam, mężczyzna, lat 18 - mam nerwicę po mamie, od dzieciństwa cierpię na duszności, kiedy byłem mały, miałem robione prawie wszystkie badania, wszystkie w normie. Od miesiąca miewam również inne objawy. Zaczęło się to po imprezie, po spożyciu alkoholu, mianowicie na drugi dzień doszły zawroty głowy, uczucie w głowie jakbym był na Marsie, jakbym miał pustkę w głowie... Były takie dni, kiedy nic mi nie było, zawroty przeszły, dziwne uczucie przeszło, ale wróciło wszystko, dodam że wróciło to z bólami głowy, uciskami, uczuciem tak jakby ktoś wwiercał mi coś w głowę, najczęściej te bóle pojawiają się z jednej strony głowy, z prawej, nad uchem, jednak ból też pojawia się z drugiej strony, a także z tylu głowy. Nie są to bóle bardzo mocne, długotrwale, ale są bardzo denerwujące. Mam też dreszcze przechodzące przez głowę, ale to rzadko. Drętwienie prawej ręki, ucisk w plecach. Do tego piszczy mi w uszach, zatyka też. Mam już takie głupie myśli, że nie wiem, ale chyba popadłem w depresje. Byłem u lekarza, prześwietlenie klatki piersiowej - wszystko w porządku, krew w porządku. Ze strony taty rodzina cierpi na astmę. Czym może być to spowodowane? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!
Warto skonsultować się z lekarzem raz jeszcze i wykonać bardziej szczegółowe badania, szczególnie w związku z bólami głowy. Jeśli lekarz po takich badaniach wykluczy przyczyny fizyczne zaburzeń, wtedy należy skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą, ponieważ problemem mogą być trudności psychiczne.
Problemy psychiczne mogą wywoływać uciążliwe dolegliwości ze strony organizmu. Dlatego czasem to, co bierzemy za chorobę somatyczną, może być w gruncie rzeczy objawem psychicznych trudności czy zaburzeń. Aby móc sprawdzić, czy to sfera psychiczna jest odpowiedzialna za powstawanie opisanych dolegliwości, należy wykluczyć zaburzenia somatyczne.

Pozdrawiam