Czym mogą być spowodowane zaburzenia miesiączkowania?

Witam od jakiegoś czasu mam zaburzenia miesiaczkowania miesiączka co miesiąc mi sie spóźnia a mam 20 lat. Czym to moze byc spowodowane ? Dodam ze często miewam infekcje robiłam rownież badania hormonalne które zalecił mi ginekolog i tarczycą wyszła mi 4,010 a norma to 0,270-4,200 prolaktyna 389,0 norma to 102,00-496,00 progesterpn 2,19 a norma to faza folikularna 0,10-0,54 owulacja 0,12-6,22 faza lutealna 1,5-20,0

Lek. Tomasz Budlewski

A w którym dniu cyklu były wykonywane badania? proponuję koniecznie udać się do lekarza ginekologa zlecającego powyższe badania.