Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym może być spowodowany częsty ból głowy?

Witam. Moja dziewczyna od około 3 miesięcy ma ból głowy. Ból ten występuje zazwyczaj codziennie, czasem co drugi dzień. Nie była jeszcze u lekarza. Na ból głowy bierze zazwyczaj tabletki przeciwbólowe. Boli ją zazwyczaj w części potylicznej. Bardzo prosiłbym o radę, czym może być spowodowany owy ból głowy. Dodam, iż mojej dziewczynie czasem kręci się w głowie i ma duszności.

ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Bóle głowy okolicy potylicznej i zawroty głowy mogą wiązać się m.in. z nieprawidłowym skrzywieniem lub ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa szyjnego. Oczywiście istnieje także wiele innych przyczyn bólów i zawrotów głowy – jak np. niskie lub wysokie ciśnienie tętnicze krwi, anemia albo nieprawidłowości w mózgu. W celu dokładnej diagnostyki wskazana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego, który wykona podstawowe badania, a następnie skieruje na konsultację do neurologa.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy