Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niepokojące krwawienie z nosa i ból głowy

Witam, chciałam zapytać o możliwe przyczyny krwawienia z nosa u mojego chłopaka. Od 4 dni co rano leci mu krew, przez 5 min próbuje to zatrzymać. Do tego popołudniami bardzo mocno boli go głowa. Tak silny to ból, że nawet on zagorzały przeciwnik leków, których unika jak ognia, w ogóle nic nie chce brać- teraz sięga po tabletki przeciwbólowe, czego nigdy wcześniej nie robił i wytrzymywał bez nich. To młody silny chłopak, 22 lata, w zeszłym tyg. był oddać nawet krew i wyniki krwi były bardzo dobre. Bez problemu mu ja pobrali. Nie mogę go namówić na wyjście do lekarza, on to tłumaczy zmęczeniem w weekend bo intensywnie się uczył- jednak to było 3 dni temu;/ Może jeżeli zobaczy fachową wypowiedź i ryzyko jakie wiąże się z takimi objawami. Czekam na odpowiedź natalia.w87@wp.pl  

KOBIETA ponad rok temu

Wskazania do prostowania przegrody nosowej

Nikt z nas nie ma idealnie prostej przegrody nosowej. Czasem jednak skrzywiona przegroda znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do prostowania przegrody.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Przytoczone przez Panią objawy na pewno nie mogą pozostać bez pilnej wizyty u lekarza. Bardzo możliwe jest, że wiążą się one z wysokimi wartościami ciśnienia tętniczego krwi, do wykluczenia są także nieprawidłowości w mózgu, które mogłyby powodować bóle głowy. Wskazana byłaby natychmiastowa wizyta u lekarza rodzinnego – pomiar ciśnienia tętniczego i w razie utrzymywania się wysokich wartości podawanie leków obniżających ciśnienie (które także zredukują bóle głowy), a następnie dalsza diagnostyka przyczyn nadciśnienia, a także konsultacja u neurologa (wskazane wykonanie badania obrazowego głowy, np. tomografii komputerowej).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy