Rak migdałka podniebiennego a objawy

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące objawów raka migdałka podniebiennego. Jak wygląda ta choroba? W jaki sposób można na wczesnym etapie rozpoznać raka migdałka podniebiennego? Odczuwałam ostatnio bóle migdałka, mam wrażenie, że jest on powiększony. Czytałam opinie w internecie i mam wrażenie, że objawy, jakie u mnie się pojawiają są zbliżone do pierwszych objawów raka migdałka podniebiennego. Nie bardzo jednak wierze temu, co piszą w internecie i wolę dopytać specjalistów. W jaki sposób rak migdałka podniebiennego może się objawiać? Jakie są pierwsze symptomy, które świadczą o tym, że należy niezwłocznie udać się do lekarza? Jakie badania mogłabym zrobić żeby potwierdzić lub wykluczyć raka migdałka podniebiennego? Czy istnieją jakieś uniwersalne sposoby na rozpoznanie tej choroby czy jedynie specjalistyczne badania? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Leczenie czerniaka

Czerniak to jeden z najgroźniejszych nowotworów. Może rozwijać się niepostrzeżenie. Jakie są metody leczenia czerniaka? Na to pytanie odpowiada nasz ekspert.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Pierwszym objawem raka migdałka podniebiennego jest powiększenie się jednego migdałka. Nowotwór może mieć także formę nacieku, owrzodzenia, itd.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty