Czym różni się mleko PRE od mleka nr 1?

Karmie piersia 12 tygodniowe dziecko i dodatkowo zaczęłam stosować mleko PRE jako "dopychacza" przed snem nocnym żeby miec pewność ze maluch zasnie dobrze najedzony. Czym różni sie zatem mleko PRE od mleka nr 1 ? Wiem jakie jest jego przeznaczenie ale jaka jest różnica miedzy nimi? . Czy gdy zakończe definitywnie karmić piersia powinnam przejść na mleko "1" ? Kiedy wprowadzić "nowości " i co najlepiej? Kaszka, kleik? Sloiczki? Kiedy to podawać i ile razy dziennie ? Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Mleka te różnią się składem: http://www.doz.pl/apteka/p18303-Mleko_PreNan_proszek_400_g; http://www.doz.pl/apteka/p51684-Mleko_Nan_Pro_1_proszek_od_urodzenia_350_g
To na jakie mleko powinna Pani przejść, zależy od tego kiedy przestanie karmić Pani piersią - ile dziecko będzie miało miesięcy.
Na początek należy zacząć od owoców - jabłka, gruszki i warzyw gotowanych - marchew, brokuł, stopniowo rozszerzając gamę produktów. Każdy nowy składnik diety należy pierwszorazowo wprowadzać w małych ilościach i nie częściej niż 1 produkt co 3 dni.
Sugeruję zapoznać się z treścią portali dla młodych mam - znajdzie tam Pani mnóstwo cennych porad jak rozszerzać dietę malucha.