Czym smarować bolące podbrzusze?

czym smarowac lewa strone podbrzusza powyzej pachwiny jest to bol po ostrym kopaniu pilki

Witam,

Może Pan użyć miejscowo leków z grupy NLPZ, np. typu naproxen w żelu, plus dodatkowo np. paracetamol doustnie. Proszę zwrócić uwagę, czy w wymienionej przez Pana okolicy nie ma niepokojących zmian, np. czy nie ma Pan przepukliny, itd. Jeśli są jakieś niepokojące zmiany lub lek w żelu nie pomoże, to warto udać się do lekarza, aby ocenił co jest dokładną przyczyną dolegliwości i zalecił właściwe postępowanie.

Pozdrawiam

MD

Smarować można wszystkim - pytanie tylko po co? Jeżeli ból ma związek przyczynowo-czasowy z przebytym wysiłkiem to proponuję zaczekać aż sam przejdzie. W razie braku poprawy do ok. tygodnia wskazana kontrola lekarska.