Czym spowodowane jest strzykanie w łopatce i ból odcinka szyjnego kręgosłupa?

Witam, jestem 20-letnią dziewczyną. Od pewnego czasu (jakieś 2 miesiące) zauważyłam, że przy ruchach obręczy barkowej występuje u mnie niemiłe i dziwne strzykanie. Nie zwracałam na to początkowo uwagi, bo nie stanowiło to dla mnie problemu. Od jakiegoś miesiąca strzykanie to zaczęło mnie denerwować, bo stwierdziłam, że to nie jest normalne i z mojego otoczenia tylko ja tak mam. Od 2 tygodni mam niemiłe odczucia. Łopatki dalej strzykają, ale pojawił się przy tym dodatkowy ból w odcinku piersiowym i szyjnym. Mam wrażenie jakby coś ciągnęło moją głowę do przodu. Mam silny ból w odcinku szyjnym i między brzegami przyśrodkowymi łopatki.

Dodatkowo wybadałam, że strzykanie to nie dotyczy pow. stawów (myślałam, że strzyka mi w stawie barkowo-obojczykowym), a dotyczy kąta górnego łopatki, co jest dla mnie dziwne, bo tam wg mojej wiedzy jest przyczep m. dźwigacza łopatki. Mam naprawdę dużą bolesność i martwię się tym. Miałam wykonywane ćwiczenie specjalne, które wykazało, że dotyczy to lewej łopatki (ćwiczenie: 1. pozycja wyjściowa: leżenie na boku prawym, zgięcie w stawie biodrowym i klonowym 90', kończyna prawa chwyta za kolano, kończyna lewa zgięta w stawie ramiennym pod katem 90'; 2. kończyna prawa obrysowuje po ziemi opuszkami palców okrąg dookola głowy; 3. powrót do pozycji wyjściowej. Moje obrysowanie opuszkami doszło tylko do zgięcia 180' w stawie ramiennym, po czym nastąpił ból).

Dodam tylko, że w ostatnim czasie trochę ćwiczyłam i może doszło do przeciążenia, a jestem osobą z nadwagą. Bardzo się martwię. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Być może objawy wynikają z przeciążenia, jednak 2 miesiące to dość długo, a dodatkowo pojawiły się także dolegliwości bólowe i to, jak Pani pisze, dokuczliwe.

Konieczne jest badanie specjalisty ortopedy w celu wyjaśnienia przyczyny i ewentualnego leczenia.

Na pocieszenie mogę dodać, że osteoporoza nie jest przyczyną Pani problemów :).

Pozdrawiam