Opis RTG kręgosłupa odcinka szyjnego
Witam ,od jakiegoś czasu dokucza mi kręgosłup,i mam opis RTG kręgosłupa odcinka szyjnego,OPIS: Zniesienie lordozy,z przemieszczeniem trzonu kręgu C5 ku tyłowi od C6 o 2 mm-cechy kręgozmyku.Zmiany zwyrodnieniowe ze zwężeniem przestrzeni (od C4doC6)i masywnymi osteofitami na przednich i tylnych krawędziach trzonów. RTG barku i ramienia:OPIS: Masywne zwapnienia w tkankach miękkich w okolicy guzka większego głowy lewej kości ramiennej i wyrostka barkowego lewej łopatki. Proszę o odpowiedź,DZIĘUJĘ

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wyniki przedstawiają zmiany zwyrodnieniowe. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu oraz na podstawie występujących objawów klinicznych, wraz z łącznej interpretacji powyższego badania będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.