Czyt miesięczne opóźnienie w zmianie wkładki antykoncepcyjnej obniża jej działanie?

Wiam serdecznie, W dniu 21.07.2014 zalozylam wkladke jaydess (3 letnia) wedlug zasad powinnam ja zmienic do 20.07.2017. NIestety wizyte ginekologiczna dano mi na 29.sierpnia. Pytanie, czy ponad miesieczne opoznienie spirali moze wplynac na pezbieczenstwo antykoncepcji? mamy juz 2 dzieci wiec nie chcialabym ryzykowac, a nieststy prywatna wizyta ze wzgledow finaansowych nie wchodzi w gre. Z gory dziekuje za odpowiedz Agnieszka

Lek. Tomasz Budlewski

Tak istnieje ryzyzko zmniejszenia skuteczności i jak sadze większe ryzyko infekcji