W jaki sposób mogłabym opóźnić okres?

Witam, Mam 30 lat, jestem w pelni zdrowa i nigdy nie palilam, przez pond 8 lat bralam tabletki Mercilon 21tbl. Teraz jestem po 1,5 rocznej przerwie i chcialabym wrocic do ich zazywania. Wiem ze powinnam zaczac nowe opakowanie 1 dnia cyklu, i jesli tego nie zrobie to nie bede moglla liczyc na ochrone antykoncepcyjna. Jestem swiadoma ze w gre wchodzi dodatkowe zabezpieczenie. Jednak z powodu wyjatkowej sytuacji (wczesniej tylko 3-4 razy na przestrzeni tych lat kontynuowalam kolejne opakowanie tabl. dla opoznienia okresu) chcialabym opoznic okres, a konkretniej zeby nie wypadl on w konkretnym okresie czasu tylko albo tydzien wczesniej albo dwa tyg. pozniej. Dzisiaj jestem juz w 13 dniu cyklu. Dodam jeszcze ze mam regularne miesiaczki, bez zadnych plamien czy dolegliwosci. Moje pytanie brzmi czy jesli juz musze to lepiej jest zazyc tabletke teraz w polowie cyklu i liczyc na opoznienie okresu o te 13 dni czy lepiej poczekac jeszcze troche i wziac tabletke okolo 20 dnia cyklu (czyli tydzien przed planowana miesiaczka) -zalezy mi wlasnie zeby okres nie wypadl dokladnie w tym tygodniu w ktorym powinien tylko albo tydzien wczesniej albo 2 tygodnie pozniej. Nigdy wczesniej tak nie robilam wiec nie wiem czego sie moge spodziewac tj. czy plamienie badz krwawienie i tak moze wystapic w terminie pierwotnym czy raczej to przesuniecie jest w miare pewne bez plamienia? Bardzo prosze o rade. Dziekuje i pozdrawiam.

Dzień dobry, może Pani rozpocząć opakowanie tabletek w dowolnym dniu cyklu (oczywiście należy dodatkowo się zabezpieczać). Im bliżej terminu spodziewanej miesiączki, tym większe prawdopodobieństwo ewentualnego plamienia.