Daleka podróż samochodem z 3-miesięcznym dzieckiem

Witam. W przyszłym tygodniu wyruszamy z mężem i z naszym 3 miesięcznym synkiem w daleka podróż z dala na 3 tygodnie od domu. Łącznie do przejechania mamy w jedna stronę 1800 km. Bardzo prosze o radę jak przygotować sie do tej podróży. Jedziemy autem. Synek w aucie grzecznie spi ale boje sie o jego plecki w foteliku. Prosze napisać wszystko co powinnam wziąć na co uważać jak postępować nie ukrywam ze boje sie żeby nie przemeczyc go ta podróżą.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy robić przerwy co +/- 2 godziny. Wyjmować w tym czasie dziecko z samochodu by odpoczęło od fotelika - pozycja na brzuchu powinna być wygodna, gdyż kręgosłup wygina się w przeciwną stronę niż podczas siedzenia. Klimatyzacja powinna być ustawiona na około 22-23 stopnie (lun wyłączona), tak by dziecko nie przeziębiło się. Jeśli dziecko karmione jest tylko piersią warto pomyśleć o awaryjnej butelce z wodą.
Sugeruję także dopasować się do rytmu malucha - gdy śpi - kontynuować jazdę, gdy się obudzi - zrobić przerwę. Nie wybudzać dziecka z zegarkiem w ręku po 2 godzinach ciągłej jazdy. Gwałtowne rozbudzenie dziecka może sprawić, że maluch stanie się marudny. Z pewnością przydadzą się także różne zabawki - gryzak, grzechotka, coś bujającego się, przytwierdzonego do rączki fotelika samochodowego. Dzięki temu dziecko nie będzie się nudzić.
Z tak małymi dziećmi podróżuje się znacznie łatwiej niż ze starszymi. Proszę być spokojnym.