Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Daleka podróż samochodem z 3-miesięcznym dzieckiem

Witam. W przyszłym tygodniu wyruszamy z mężem i z naszym 3 miesięcznym synkiem w daleka podróż z dala na 3 tygodnie od domu. Łącznie do przejechania mamy w jedna stronę 1800 km. Bardzo prosze o radę jak przygotować sie do tej podróży. Jedziemy autem. Synek w aucie grzecznie spi ale boje sie o jego plecki w foteliku. Prosze napisać wszystko co powinnam wziąć na co uważać jak postępować nie ukrywam ze boje sie żeby nie przemeczyc go ta podróżą.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Jak kąpać niemowlę w wiaderku?

Niemowlę można kąpać nie tylko w specjalnej wanience, ale również w zwykłym wiaderku. Obejrzyj film i dowiedz się, jak należy umyć dziecko w tym naczyniu.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Należy robić przerwy co +/- 2 godziny. Wyjmować w tym czasie dziecko z samochodu by odpoczęło od fotelika - pozycja na brzuchu powinna być wygodna, gdyż kręgosłup wygina się w przeciwną stronę niż podczas siedzenia. Klimatyzacja powinna być ustawiona na około 22-23 stopnie (lun wyłączona), tak by dziecko nie przeziębiło się. Jeśli dziecko karmione jest tylko piersią warto pomyśleć o awaryjnej butelce z wodą.
Sugeruję także dopasować się do rytmu malucha - gdy śpi - kontynuować jazdę, gdy się obudzi - zrobić przerwę. Nie wybudzać dziecka z zegarkiem w ręku po 2 godzinach ciągłej jazdy. Gwałtowne rozbudzenie dziecka może sprawić, że maluch stanie się marudny. Z pewnością przydadzą się także różne zabawki - gryzak, grzechotka, coś bujającego się, przytwierdzonego do rączki fotelika samochodowego. Dzięki temu dziecko nie będzie się nudzić.
Z tak małymi dziećmi podróżuje się znacznie łatwiej niż ze starszymi. Proszę być spokojnym.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy