Data pierwszego dnia ostatniej miesiączki a pomoc w ustaleniu wieku ciąży

Jestem w ciąży,pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 11.04.2014,termin porodu według usg 09.01.2015.r.,natomiast według lekarza 15.01.2015.r. .Chcialabym się dowiedzieć jak się liczy te dni i czy to jest teraz 15 tydz,czyli 4 miesiąc? Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam

W położnictwie wielkość ciąży określa się TYLKO w tygodnia (nie miesiącach). A jest wielkość liczona od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Bardziej wiarygodne określenie wielkości jest na podstawie USG wykonywanego około 7 tyg. Termin porodu ma fluktuację + - 2 tygodnie.