Data urodzenia dziecka i stosunku a ustalenie ojcostwa

Witam Moja dziewczyna urodziła 15 maja w tym roku (2014 ) teraz nie jest pewny tego czy to Ja jestem ojcem ze względu na to że 3 lipca 2013 wyjechałem do Holandii i do 28 sierpnia nie mieliśmy kontaktu fizycznego, przed wyjazdem czyli 2 lipca uprawialiśmy seks. Czy może mi ktoś pomóc w obliczeniu tej możliwości ? byłbym niezmiernie wdzięczny.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie daty porodu termin zapłodnienia można ustalić jedynie bardzo orientacyjnie i to przy założeniu, że dziecko urodziło się w terminie (nie jest wcześniakiem). W żaden sposób nie można na tej podstawie wykluczyć / potwierdzić ojcostwa - w tym celu wykonywane są badania genetyczne. Dla dziecka urodzonego 15.05.2014 data poczęcia po 28.08.2013 jest możliwa i prawdopodobna.