Data ważności tabletek antykoncepcyjnych a ochrona

Dzień dobry, zażywam tabletki antykoncepcyjne. Obecnie zakupiłam opakowanie zawierające trzy blistry. Na opakowaniu widnieje data przydatności: marzec 2016. Wyliczyłam, że kilkanaście tabletek przyjęłabym na początku kwietnia. Czy jest to dopuszczalne? Czy mogę tak zrobić nie ryzukując obniżenia skuteczności antykoncepcyjnej? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie da się tego przewidzieć. Proponuje udać się po nowe opakowanie.