Dawka leku Amoxycykline dla 2-letniego dziecka

Dziś lekarz zaleciła mojej córeczce ( 2latka i 7 miesięcy, 13 kilo ) Amoxycyline. Przez okres 8 dni w dawce 10ml rano i 10ml wieczorem. Po przeczytaniu ulotki wydaje mi się dawka dosyć duża. Wyszło mi 1000 mg na dobę, bo 250mg jest w 5 ml. Czy to bezpieczna dawka i mogę ja podać córce ?

Magdalena StusiĹska

Dawkowanie amoxycyliny u dzieci to 75-90mg na dobę, dziecko otrzymuje więc prawidłową dawkę leku.