Delikatnie pieczenie powiek, przykurcze mięśni wokół oczu

Witam serdecznie! Szukam pomocy dla mojej mamy, która ma problem z oczami, ale nie dotyczy to wzroku, żadnych zaburzeń widzenia typu męty, czy podwójne widzenie (oprócz nadwzrocznośc), Zaczęło się od delikatnego pieczenia powiek, potem doszły przykurcze, a teraz już jest w takim stanie, że praktycznie chodzi z zamkniętymi oczami. Była na konsultacjach u alergologa, neurologa, okulisty (4 lekarzy) i nic. krople z antybiotykami o szerokim spektrum działania, krople ze sterydami i nadal bez popraw

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy, określane jako blefarospazm, najpewniej mają podłoże neurologiczne! Zdecydowanie proszę udać się do specjalisty neurologa, który wdroży właściwe leczenie. Wśród możliwości leczenia znajdują się: toksyna botulinowa, leki farmakologiczne (klonazepam, gabapentyna) czy też zabiegi chirurgiczne (mikrodekompresja naczyniowa korzenia nerwu trójdzielnego).