Depresja a agresja

Dzień dobry, poznałam kogoś przez internet, ma On depresję, ale niestety nie wiem jaką, czy depresja w jakiejkolwiek swojej odmianie może być niebezpieczna dla innego człowieka? Chodzi mi o to, czy człowiek z depresją może być agresywny?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Szanowna Pani,

Chorzy z depresją cierpią na deficyt nastroju i napędu, co oznacza, że są oni mniej aktywni niż inni ludzie. Nie są oni niebezpieczni dla otoczenia, a podejmowanie zachowań agresywnych jest u nich dużo rzadsze niż wśród populacji zdrowej. Akty agresji, których się dopuszczają, nie są zresztą skierowane przeciwko otoczeniu, ale w przytłaczającej większości przypadków przeciwko samej osobie chorej na depresję (próby samobójcze). Proszę nie traktować osób chorych na depresję jako zagrażających, gdyż opinia ta jest nadzwyczaj krzywdząca i nieprawdziwa.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty