czy muszę stresować leki na agresję?

Witam chodziłam do lekarza stwierdzil depresje dwubiegunowa bralam 5 zalasty była poprawa po 1 dniu ale przepisali potem inny lekarz zolafren 20 i bralam półtora miesiaca zero w tabletkach a 5 byla wieczorem do rozpuszczenia i potem jeszcze po 2 lekach innych u innego lekarza chodzilam do innych i poprawy nie bylo wszystkie leki prawie bralam w psychiatrii i odstawilu całkowicie leki ale stwierdzili inna diagnoze i rodzina mowi ze ja nie potrzebuje lekow tylko terapii ja w sobie czuje te agresje i mowia ze nie jestem agresywna ja w sobie to czuje .A oni sie śmieją. I chce isc do lekarzdotam gdzie bylam ten co przepisał 5 w plynie a rodzice mowia ze jestem zdrowa bardzo wesola i szczesliwa i nie widac po mnie agresji abym cbora byla

przede wszystkim musi Pani wiedzieć, że leki hamują objaw ale nie jego przyczynę. Jeżeli czuje Pani agresję i nie potrafi sobie z nią poradzić, dobrze byłoby zbadać skąd ona się bierze. Dlatego zalecam konsultację u psychologa, psychoterapeuty. Prawdopodobnie wskazane będzie podjęcie psychoterapii. Pozwoli ona na wyrzucenie z siebie trudnych emocji, porozmawianie o nich a przede wszystkim nauczenie się radzenia sobie ze złością i agresją. To bardzo ważne, bo agresywne zachowania są źle odbierane społecznie, wpływają na relacje międzyludzkie i mogą być przyczyną konfliktów. W skrajnych przypadkach osoby nieradzące sobie z agresją, mogą stanowić zagrożenie dla siebie i innych.
Z Pani wypowiedzi zrozumiałam, żę obecnie nie stosuje Pani leków. A jak je Pani brała to była poprawa. Warto więc udać się do lekarza i skonsultować ponowne przepisanie leków. Farmakoterapia połączona z psychoterapią przynosi bardzo dobre skutki.
Zarówno do lekarza, jak i psychologa, może się Pani zapisać prywatnie lub przez NFZ w ośrodku zdrowia w miejscu zamieszkania.

Pozdrawiam serdecznie.